Naredbe koje koristimo kako bi ponavljali jednu ili više naredbi zovemo PETLJE.

U programskom jeziku LOGO postoji više vrsta petlji (REPEAT, FOR I WHILE petlja).

REPEAT PETLJA:

Prisjetimo se kako se izgleda program koji crta kvadrat stranice 100 točkica (piksela):

Poigrajmo se još malo s bojama.

Prisjetimo se. Naredba za postavljanje boje kojom ćemo crtati je SETPC iza koje stavljamo broj između 0 – 15 kojim određujemo boju kojom ćemo crtati. Upišite u editor sljedeći program i pogledajte. Znate li prije upisivanja što će program nacrtati?

Jeste li naučili razlikovati proste i složene brojeve?

Provjerite!

Pozovite prijatelje i organizirajte natjecanje u poznavanju prizmi ili odigrajte protiv računala.

Koliko ste dobro naučili računati obujam i oplošje prizme provjerite u igri protiv svojih prijatelja ili protiv računala.

Uz ovaj kratki video upoznaj primjenu obujma kvadra.

Dosta vam je zamornih ponavljanja koja su svaki put ista i želite nešto zanimljivije?

Pogledajte video kako napraviti igru asocijacije u PowerPoint-u.

Ako ste ikada željeli izraditi kviz u Power Pointu, a niste znali kako - uz tutorial koji je pripremio Darko Vencl, učitelj informatike iz OŠ E. Kumičića, Slatina uvjerit ćete se kako je to doista lako.

Kroz sljedeću prezentaciju upoznajte se s koristima svima dobro poznatih aplikacija.

Želite li na jedan poseban način predstaviti likovne radove svojih učenika? Ili pomoću fotografija ispričati više od tisuću riječi?

Ponovite umanjenice i uvećanice uz zanimljivu križaljku.

Poveži količinu i broj.

Ponovite imenice uz osmosmjerku koju je priredila učiteljica Marinela Zrinšćak Begovac.

Spoji parove i ponovi što je veće, a što manje.

Broj posjeta

Srijeda, 26 Travanj 2017 23:33